dom
Domek Majowy w Nowinach

Filmy

Co warto zobaczyć?

Atrakcje:


ROWEREM PO ROZTOCZU
Roztocze to wspaniałe miejsce do jazdy na rowerach po leśnych szosach, ścieżkach i bezdrożach. Różnorodne trasy w zależności od upodobania i kondycji, będą wspaniałym sposobem na aktywna rekreacje po ciężkiej pracy. Jest tu wiele bezpiecznych, mało - ruchliwych dróg oraz ścieżki rowerowe między miastami np. Susiec - Tomaszów Lubelski.

WEEKEND Z NAUKĄ JAZDY NA KONIU
Dla miłośników jazdy konnej na Roztoczu znajduje się wiele zaprzyjaźnionych stadnin koni w odległości 16-20km od Suśca . Oferowane tam konie pod siodło są dostosowywane do umiejętności zarówno dzieci jak i dorosłych, doświadczonych jeźdźców jak też i osób, które nigdy nie miały okazji usiąść na koniu. Takie doświadczenia dostarczą niezapomnianych wrażeń.

WEEKEND Z WYPADEM DO LWOWA
SUSIEC jest doskonałą bazą wypadową na organizowane w soboty, autokarowe wycieczki do LWOWA. Organizatorem jest Biuro Podróży "Quand" tel. (84) 664-20-64 lub 607-558-303. Pomagamy w organizacji i ewentualnym dowozie i przywozie do punktu zbiorczego w Tomaszowie Lubelskim. Wiadomość dla zmotoryzowanych! Odległość z Suśca do - Tomaszowa Lubelskiego wynosi 16 km. Parking strzeżony w Tomaszowie lub. znajduje się naprzeciwko "Komendy Policji". Wyjazd z Tomaszowa Lubelskiego o godz. około 6:00. Powrót w godzinach nocnych. Uwaga! potrzebny paszport.

SPŁYWY KAJAKOWE NA RZEKACH TANEW I WIEPRZ
Polecamy wyjazdy na spływy kajakowe, które prowadzone są na rzekach: Tanew i Wieprz. Można też popływać na kajakach po Zalewie w Majdanie Sopockim i Zalewie Rudka w Zwierzyńcu.KULIG PO LESIE
Susiec posiada doskonałe warunki klimatyczne i krajobrazowe do organizowania kuligów po lesie.
Piękne miejsca roztocza:

1. Rezerwat Nad Tanwią
Do najpiękniejszych rezerwatów przyrody należy rezerwat "Nad Tanwią", obejmując swym zasięgiem dolinę potoku Jeleń oraz rzeki Tanew. Największą atrakcją rezerwatu są 24 progi skalne na zaledwie 200-metrowym odcinku Tanwi. Niewielkie ale bardzo widowiskowe wodospady, zwane są "szumami" lub "szypotami".

2. Rezerwat Czartowe Pole
Rezerwat "Czartowe Pole" obejmujący dolinę rzeki Sopot. W rezerwacie znajduje się wyspa z ruiną papierni, która w latach od 1741 do 1883 produkowała papier na potrzeby ordynacji zamojskiej.3. Kamieniołomy w Józefowie
Najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu Środkowym. Kamień jest eksploatowany od 1644 r. do dzisiaj niezmienionymi metodami. Zwiedzając kamieniołom można natknąć się na liczne ślady prehistorii. Na ziemi można znaleźć muszle i inne ślady stworzeń morskich gdyż kiedyś na tym terenie istniało morze a warunki w nim panujące były podobne do tych jakie możemy spotkać dzisiaj u wybrzeży Australii.

4.Górecka Kościelnego z Rezerwatem Szum
W malutkiej i urokliwej wsi Górecko Kościelne, leżącej w Puszczy Solskiej tuż obok rezerwatu Szum, znajduje się piękny kościół, ogromny cmentarz, dziesiątki kapliczek, oraz przepiękna aleja dębów. Najstarszy dąb ma ponad 500 lat.


5. Stawy Echo z Ostoją Konika Polskiego w Roztoczańskim Parku Narodowy


6. Kaplica na wodzie w Zwierzyńcu


7. Sanktuarium w Krasnobrodzie


8. Rynek w Zamościu
Oferty specjalne
Co warto zobaczyć...?

Roztocze, Nowiny, Susiec, Agroturystyka, Wypoczynek u Piotra, spanie, noclegi, wakacje